
Waar moet je op letten als je een muziekboek koopt?
1) Wat is de moeilijkheidsgraad en staan er ook vingerzettingen bij?
2) Is het een arrangement of een origineel (bijv. Urtext), is het compleet of staat er alleen het thema genoteerd?
3) Controleer of het geen misdruk is of dat de bladzijden doorschijnend zijn. Heeft het boek een normaal formaat en zijn de muzieknootjes aan de binnenkant van het boek groot genoeg/duidelijk gedrukt?
4) Wat is de 'prijs-kwaliteit-verhouding'? Koop je liever een (vaak relatief dure) digitale download of ga je voor een sterk afgeprijsd exemplaar waar het stuk ook in staat? Hoe is het met de leesbaarheid? Is het een kriebelig kleine notatie en/of staan er (te veel / te weinig) aanwijzingen bij geschreven? Zijn er mooie verzamelbundels die het door-jou-gezochte muziekstuk bevatten en toevallig ook nog muziekstukken waar je al heel lang naar op zoek was? Sla dan je slag want soms stopt een uitgever met een bepaalde uitgave.
5) Klopt de toonsoort, kloppen de akkoordsymbolen en eventuele teksten? Als het een arrangement is, beoordeel dan of het een goed arrangement is dat mooi klinkt (u kunt het hier in de winkel op een digitale vleugel uitproberen).
English
Deutsch